Pan zastawia dla nas stół

Pan zastawia dla nas stół

Pan zastawia dla nas stół

26 sierpnia 2023
Pan zastawia dla nas stół

Pan zastawia dla nas stół obficie. W sakramencie Eucharystii w sposób szczególny Jezus, prawdziwy Bóg i człowiek prawdziwy, jest w szczególny sposób obecny wśród nas. Przemienia się dla nas i pragnie, abyśmy my spożywając Jego Ciało przemieniali się, byśmy Nim promieniowali.

„Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim» (J 6, 53-56).

To już nasz ostatni dzień warsztatowy. Przed obiadem uczestnicy warsztatów: artystycznego, dla chłopców oraz tanecznego udali się na białogórską promenadę i plażę, by zaprosić mieszkańców i turystów na jutrzejszy finał.

Po wieczornej Mszy świętej w nabożeństwie posłania poszliśmy procesyjnie za Panem Jezusem przyjmując Jego błogosławieństwo dla nas, dla domu i dla wydarzenia finałowego warsztatów ewangelicznych „Wielki Połów”. Ks. Tomek zaprosił wszystkich, by przyjęli od kapłanów serdeczny uścisk ramion, by w ten fizyczny sposób odczuli bliskość Dobrego Pasterza i jego troskę o Swoje owieczki.

Wielki Finał - Dobroć i łaska pójdą ...Poprzedni
Zła się nie ulęknęNastępny

zobacz również

KontaktMasz pytania?

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa
ul. Lubiatowska 4c, Białogóra
84-113 Wierzchucino

578 795 250

dombialogora@gmail.com

© Wielki Połów - Warsztaty Ewangelizacyjne w Białogórze 2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda