Warsztaty Muzyczne

Warsztaty MuzyczneSekcja instrumentalna i wokalna

Sekcja Wokalna

Jest to przestrzeń dla tych, którzy chcą śpiewem oddawać chwałę Bogu, nauczyć się nowych pieśni wielogłosowych i rozwinąć umiejętność świadomej pracy nad swoim głosem.

Będzie to czas intensywnej pracy wokalnej pod okiem profesjonalnej dyrygent, która zatroszczy się o to, by każdy uczestnik znalazł swoje miejsce w zespole wokalnym na wydarzeniu finałowym, niezależnie od tego jak wielkie ma dotychczasowe doświadczenie. 

Instruktor Joanna Krause

pochodzi z Torunia. Absolwentka klasy fletu poprzecznego Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu. W 2011 roku podjęła studia w zakresie edukacji muzycznej i dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jest absolwentką klasy dyrygowania dr hab. Grażyny Wolter-Kaźmierczak. W 2016 roku ukończyła studia uzyskując tytuł magistra sztuki.

Studiowała również śpiew solowy na wydziale Kompozycji, Dyregentury, Wokalistyki, Teorii Muzyki i Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie dr hab. Joanny Kozłowskiej-Szczepaniak. W trakcie studiów rozpoczęła pracę nauczyciela muzyki i dyrygenta w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie.

Była dyrygentem dwóch chórów dziecięcych: Bambino i Sereno, z którymi zdobyła wiele nagród w wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach chóralnych – w tym otrzymała puchar i album Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty za wyróżniający się debiut dyrygencki.

Od 2014 roku jest dyrygentką Medycznego zespołu „Medici Cantares” działającego przy Bydgoskiej Izbie Lekarskiej. W 2015 roku brała udział w XI Wydziałowym Konkursie dla Dyrygentów Chóralnych, na którym zdobyła wyróżnienie. Od 2018 do 2020 roku była Zastępcą Dowódcy – Kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu. W listopadzie 2020 roku uzyskała tytuł porucznik. Od grudnia 2020 roku jest Dowódcą – Kapelmistrzem Orkiestry Wojskowej w Toruniu.

Instruktor Weronika Tissler

Moje zainteresowanie muzyką zaczęło się w Kościele. Od dziecka przyglądałam się mojej mamie prowadzącej scholę parafialną.

wieku 8 lat mama posłała mnie do szkoły muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim, którą skończyłam w klasie fortepianu. Po szkole średniej zdałam egzaminy wstępne na wyższą uczelnię muzyczną. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na Akademii Muzycznej w Gdańsku na specjalności edukacja muzyczna zintegrowana z językiem angielskim. Obecnie jestem na drugim roku studiów magisterskich specjalności dyrygentura chóralna.

Od 9 lat jestem wokalistką w zespole Na Cały Głos. W 2019 roku byłam odpowiedzialna za przygotowanie i poprowadzenie zespołu na rekolekcjach halowych dla szkół średnich w Chojnicach.

Pracowałam jako nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Starogardzie Gdańskim. Od 3 lat udzielam prywatnych lekcji śpiewu oraz gry na fortepianie dzieciom i dorosłym. Zajmuję się również prowadzeniem warsztatów dla scholi i zespołów oraz przygotowaniem do egzaminów wstępnych do szkoły muzycznej. Od 2021 roku prowadzę zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży w Starogardzkim Centrum Kultury. Od kilku lat piszę harmonizacje i aranżacje, które są wykonywane m.in. na Wielkim Połowie.

Sekcja Instrumentalna

W ramach tej sekcji będziemy próbowali zapalić w młodych instrumentalistach ducha muzyki chrześcijańskiej, skupić się na harmonii używanej w muzyce gospel (worship).

Założeniem zajęć jest pragnienie, aby każdy instrumentalista zaczął rozumieć muzykę oraz utwory, podejmowane podczas warsztatów; aby każdy z instrumentalistów wydawał ze swoich cudownych instrumentów dźwięki natchnione Duchem Świętym.

Instruktor Dawid Gołębiowski

Cześć! Nazywam się Dawid Gołębiowski. Przygodę z muzyką rozpocząłem w wieku 7 lat, ucząc się gry na fortepianie. Kilka lat później ukończyłem Państwową Szkołę Muzyczną im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim w klasie akordeonu. Szukając okazji do dalszego rozwoju udało mi się wziąć udział w kilku muzycznych inicjatywach, m.in. tworzyłem harmonizację do utworów dla trójmiejskich orkiestr, współpracowałem także z różnymi studiami muzycznymi. Grałem również na wielu bankietach biznesowych, umilając chwile m.in. gościom Hotelu Sheraton. Tworzę także różnorodne aranżacje muzyczne pod filmy krótkometrażowe, spoty, reklamy.

Jestem zaangażowanym instrumentalistą w wielu zespołach o różnorodnej stylistyce muzycznej. Od 5 lat aż do chwili obecnej staram się pokazać dzieciom piękno muzycznego świata, ucząc ich gry na pianinie.

KontaktMasz pytania?

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa
ul. Lubiatowska 4c, Białogóra
84-113 Wierzchucino

578 795 250

dombialogora@gmail.com

© Wielki Połów - Warsztaty Ewangelizacyjne w Białogórze 2023   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda