Warsztaty Muzyczne

Warsztaty MuzyczneSekcja instrumentalna i wokalna

Sekcja Wokalna

Jest to przestrzeń dla tych, którzy chcą śpiewem oddawać chwałę Bogu, nauczyć się nowych pieśni wielogłosowych i rozwinąć umiejętność świadomej pracy nad swoim głosem.

Będzie to czas intensywnej pracy wokalnej pod okiem profesjonalnej dyrygent, która zatroszczy się o to, by każdy uczestnik znalazł swoje miejsce w zespole wokalnym na wydarzeniu finałowym, niezależnie od tego jak wielkie ma dotychczasowe doświadczenie. 

Instruktor Anna Jachimowicz

Wokalistka, dyrygent, nauczyciel, kwalifikowany specjalista rehabilitacji zaburzeń głosu.

Absolwentka m.in. dwóch kierunków na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wokalno-instrumentalne umiejętności doskonaliła na licznych kursach i warsztatach oraz uczestnicząc w różnego rodzaju projektach. Jako muzyk koncertujący współpracowała z wieloma formacjami oraz osobistościami świata muzyki, zarówno klasycznej, jak i rozrywkowej.

Posiada doświadczenie sceniczne również jako aktorka, autorka scenariuszy. Jest laureatką licznych konkursów literackich i poetyckich.

Od wielu lat prowadzi warsztaty wokalno-instrumentalne, a także wydarzenia muzyczne w różnych miastach Polski. Nauczyciel emisji głosu, dyrygent grupy Gospel.

Nieustannie podnosi swoje kompetencje w pasji, jaką jest ludzki głos. Na co dzień zaangażowana w Katolicką Szkołę Uwielbienia oraz liczne inicjatywy ewangelizacyjne w całej Polsce.

Instruktor Weronika Tissler

Moje zainteresowanie muzyką zaczęło się w Kościele. Od dziecka przyglądałam się mojej mamie prowadzącej scholę parafialną.

wieku 8 lat mama posłała mnie do szkoły muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim, którą skończyłam w klasie fortepianu. Po szkole średniej zdałam egzaminy wstępne na wyższą uczelnię muzyczną. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na Akademii Muzycznej w Gdańsku na specjalności edukacja muzyczna zintegrowana z językiem angielskim. Obecnie jestem na drugim roku studiów magisterskich specjalności dyrygentura chóralna.

Od 9 lat jestem wokalistką w zespole Na Cały Głos. W 2019 roku byłam odpowiedzialna za przygotowanie i poprowadzenie zespołu na rekolekcjach halowych dla szkół średnich w Chojnicach.

Pracowałam jako nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Starogardzie Gdańskim. Od 3 lat udzielam prywatnych lekcji śpiewu oraz gry na fortepianie dzieciom i dorosłym. Zajmuję się również prowadzeniem warsztatów dla scholi i zespołów oraz przygotowaniem do egzaminów wstępnych do szkoły muzycznej. Od 2021 roku prowadzę zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży w Starogardzkim Centrum Kultury. Od kilku lat piszę harmonizacje i aranżacje, które są wykonywane m.in. na Wielkim Połowie.

Sekcja Instrumentalna

W ramach tej sekcji będziemy próbowali zapalić w młodych instrumentalistach ducha muzyki chrześcijańskiej, skupić się na harmonii używanej w muzyce gospel (worship).

Założeniem zajęć jest pragnienie, aby każdy instrumentalista zaczął rozumieć muzykę oraz utwory, podejmowane podczas warsztatów; aby każdy z instrumentalistów wydawał ze swoich cudownych instrumentów dźwięki natchnione Duchem Świętym.

Instruktor Dawid Gołębiowski

Cześć! Nazywam się Dawid Gołębiowski. Przygodę z muzyką rozpocząłem w wieku 7 lat, ucząc się gry na fortepianie. Kilka lat później ukończyłem Państwową Szkołę Muzyczną im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim w klasie akordeonu. Szukając okazji do dalszego rozwoju udało mi się wziąć udział w kilku muzycznych inicjatywach, m.in. tworzyłem harmonizację do utworów dla trójmiejskich orkiestr, współpracowałem także z różnymi studiami muzycznymi. Grałem również na wielu bankietach biznesowych, umilając chwile m.in. gościom Hotelu Sheraton. Tworzę także różnorodne aranżacje muzyczne pod filmy krótkometrażowe, spoty, reklamy.

Jestem zaangażowanym instrumentalistą w wielu zespołach o różnorodnej stylistyce muzycznej. Od 5 lat aż do chwili obecnej staram się pokazać dzieciom piękno muzycznego świata, ucząc ich gry na pianinie.

Ważne info

  • Technika instrumentalna - uczestnicy powinni umieć podstawy techniczne na swoim instrumencie, obejmujące umiejętność poprawnego trzymania instrumentu, precyzyjnego wydobycia dźwięków oraz zrozumienie podstawowych technik gry.
  • Czytanie nut - umiejętność czytania nut jest kluczowa, ponieważ na warsztatach mogą być prezentowane różnorodne utwory muzyczne do nauki i interpretacji.
  • Zrozumienie podstaw teorii muzyki - choć poziom warsztatów jest podstawowy, warto mieć pewne pojęcie na temat harmonii, rytmu i struktury muzycznej, co ułatwi uczestnictwo w warsztatach.
  • Umiejętność adaptacji do różnych stylów muzycznych będzie również pomocna.
  • Gotowość do współpracy - warsztaty często obejmują pracę w grupie lub z innymi muzykami. Zdolność do współpracy, otwartość na podpowiedzi instruktorów i chęć uczenia się od innych uczestników będą ważne.
  • Oprócz technicznych umiejętności, ważne jest także, aby uczestnicy byli zaangażowani emocjonalnie w muzykę, potrafili wyrażać swoje uczucia poprzez grę na instrumencie i interpretować utwory z pasją i zaangażowaniem.
  1. Angażuj się aktywnie w zajęcia, zadawaj pytania i współpracuj z innymi uczestnikami, aby jak najlepiej wykorzystać grupową dynamikę.
  2. Przygotuj się odpowiednio przed warsztatami, regularnie ćwicząc na instrumencie, abyś mógł/a jak najlepiej wykorzystać czas podczas zajęć.
  3. Bądź otwarty/a na wskazówki i sugestie prowadzącego, gotowy/a do nauki i poprawiania swoich umiejętności.
  4. Przynosząc swój instrument, upewnij się, że jest on w dobrym stanie technicznym i dostosowany do wymagań warsztatów.

Do Wielkiego Finałupozostało tylko:

Zapisz się

KontaktMasz pytania?

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa
ul. Lubiatowska 4c, Białogóra
84-113 Wierzchucino

578 795 250

dombialogora@gmail.com

© Wielki Połów - Warsztaty Ewangelizacyjne w Białogórze 2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda